DRONET

Projekt, který jsme začali realizovat v roce 2017. Vytváříme tím zázemí pro firmy z oblasti bezpilotního leteckého průmyslu. Chceme do Plzně přivést již existující firmy a zároveň podnítit vznik nových. V technologickém parku DRONET najdete kanceláře, zázemí pro prototypovou výrobu včetně potřebného strojního vybavení, zkušené lidi kteří se pohybují v bezpilotním leteckém průmyslu a potřebné letecké zázemí (drony, piloty, testovací letiště – lidi a techniku z Drony SITMP). To vše propojeno se Západočeskou univerzitou a jejími fakultami (Aplikované vědy, elektro, strojní, design), kde lze využít vývojové a kretivní zázemí, zapojit studenty formou ročníkových, či diplomových prací.

Více na dronet.cz

 

Dronet
Dronet

CERTIFIKÁTOVÝ VÝUKOVÝ PROGRAM BEZPILOTNÍHO LETECTVÍ

Západočeská univerzita ve spolupráci se Správou informačních technologií města Plzně (Drony SITMP) spouští certifikátový program zaměřený na drony. Studenti se seznámí s technologiemi používanými při návrhu, konstrukci, stavbě, provozu, řízení a využívání bezpilotních letadel, legislativou i letovou praxí.

Celkem se jedná o 34 předmětů, se závěrečnou zkouškou a doporučenou dobou studia 4 semestry. Zájemci jej mohou začít studovat od akademického roku 2017/2018.

Více na drony.zcu.cz

FPV ARÉNA

V rámci DRONFEST 2017 jsme vybudovali FPV drone race arénu v lokalitě Cukrovarská ulice v Plzni. K dispozici je letová plocha 40 x 30m s průletem v sousedící budově. Plocha je chráněna bočními sítěmi (výška 8m), Plocha je vybavena umělým osvětlením a povrchem z umělé trávy.

Dronet
Dronet

DRONFEST

Největší festival dronů v České republice. První ročník proběhl v roce 2016 a zúčastnilo se ho přes 4 tisíce návštěvníků. Akci pořádáme každý rok, vždy první pátek a sobotu v červnu. Součástí DRONFESTU jsou soutěže Fotka/Film (nejlepší fotografie a videa pořízená z dronů), soutěž Dron App (nejlepší aplikace vyvinutá pro dron). Během dvou dnů uvidíte výstavu bezpilotních letadel, které používají profesionálové pro letecké práce. Budete mít možnost shlédnout jejich letové ukázky. Podíváte se na FPV drone racing (závodní drony pilotované nejlepšími piloty), atd.

Více na dronfest.cz