Kategorie:

Otvíráme DRONET

Tak je hotovo. DRONET dospěl ke své kolaudaci a je připraven na své první firmy. Je na čase ho více představit.

DRONET je projekt technologického parku zaměřeného na bezpilotní letecký průmysl. Prolínají se v něm kancelářské prostory, prototypová výroba a napojení na drony SITMP. V podstatě pracuje s dvěma skupinami.

  • První jsou existující firmy pohybující se na poli bezpilotního leteckého průmyslu (firmy poskytující letecké práce, firmy zaměřené vývoj, výrobu UAV, jejich komponentů, senzorů/periferií, firmy vyvíjející aplikace pro zpracování dat, atd.)
  • Druhou pak studenti, které pomocí soutěží, zadaných prací, atd., přivádíme k tomuto oboru.

Pro obě skupiny nabízíme kanceláře, možnost využít naši prototypovou výrobní kapcitu (3 osé, 5ti osé CNC, různé 3D tiskárny, práce s materiály, atd.) a napojení na drony SITMP (například studenti mohou využívat naše stroje při programování, pro firmy můžeme testovat nesené senzory, jejich integraci, ověřovat uvažované scénáře využití atd.). Samozřejmostí je pak napojení na Západočeskou univerzitu (vývoj, výzkum), nebo existence vzdělávacího programa na této škole, zaměřeného na bezpilotní letectví (více na drony.zcu.cz).

DRONET disponuje letovou testovací plochou v blízkosti Plzně o ploše 150 tis. metrů čtverečních.

Mezi první nájemce patří TechHeaven (mladá parta programátorů fungujícíh na platformě coworkingu), RobotScientific (vývoj SWARM UAS), s dalšími jednáme a v podstatě je plno. Proto město Plzeň podpořilo tento projekt zdroji pro rekonstrukci další budovy a zakoupení nové senzoriky (Lidar, Hyperspektrál, kamera s vysokým rozlišením), která bude sloužit právě vývojářům a zpracovatelům dat.

Finálním krokem pak bude DRONET v areálu Světovar (v současné době se zpracovává PD, otevření 2021/2)