Prodej Flyability ELIOS - oficiální distributor

ELIOS

je patentově chráněný dron švýcarského výrobce Flyability. Jde o unikátní bezpilotní letadlo určené pro lety uvnitř budov, technologických celků, nebo tam, kde hrozí srážka letícího dronu s kontrolovaným objektem (mosty, konstrukce, stožáry). Speciální antikolizní systém (ochranný rám) dokáže odolat srážce až do rychlosti 26 km/h. Na palubě pak nese FHD kameru s možností dálkového nastavení (ISO a světelnost), termokameru FLIR 160 x 120 px, LED přísvitová světla.

Flyability ELIOS

video z letu v kolektorech – SPUSTIT 

promo video ELIOS

leták ELIOS

 

Technické parametry UAV:

Letové režimy – manuální, držení výšky (altitude hold),  vyšší rychlost. Možnost přepínání mezy režimy za letu. Automatické přistání při nízkém napětí, nebo ztrátě signálu RC.

Palubní elektronika – autopilot, palubní systém, kontrola motorů, systém pro termální kameru

Letový systém – kvadrokoptéra, průměr UAV < 400 mm, 4x bezkartáčový elektrický motor, vrtule 5 palců, váha vystrojeného UAV včetně AKU je 700g, letový čas do 10 min, stoupání 1,5 m/s (2,5 m/s v režimu vyšší rychlost), letová rychlost 3 m/s (7 m/s v režimu vyšší rychlost), schopnost letu do rychlosti větru 5 m/s, senzory (IMU, magnetometr, barometr), kontrukce (carbonové vlákno, vysokokvalitní termoplasty, slitina hořčíku, hliník letecké třídy), provozní teplota (0 – 50 °C)

Přenosové systémy – digitální, obousměrná komunikace na 2,4 Ghz (DJI Lightbridge 2), dosah přes 2 Km (přímá viditelnost). Video v reálném čase, telemtrie, palubní údaje, ovládání palubní výstroje. Elios kopkit (tablet s Android, připojený k DJI Lightbridge 2)

Ovladač – DJI Lightbridge 2, váha 810 g, výstupní porty HDMI, SDI, USB). Ovládání nesené výstroje a UAV. Lze rozšířit o druhý ovladač pro operátora.

Napájecí systém UAV – LiPo, 3S, 2800mAh, 33.08 Wh, nabíjecí čas < 1 h

Palubní platforma – antivibrační, úhel náklonu dolů -60°, úhel náklonu nahoru +65°. Nesená výstroj FHD kamera (1920 x 1080 px, 30fps, záznam na palubě, horizontální viditelné pole 130°, vertikální 75° s využitím náklonu platformy pak celkově 215°), Termální kamera Flir (rozlišení 160 x 120 px, 9fps, záznam na palubě, horizontální viditelné pole 56°, vertikální 42° + náklon paltformy), LED přísvitový systém řízený pilotem, nebo operátorem

Flyability inspektor – aplikace (WIN 7,8,10 64bit) pro zpracování palubních záznamů, tvorbu fotodokumentace, export dat, atd.

Příslušenství – transportní box (60x50x50cm), RC ovladač, tablet, nabíječky AKU, RC, tablet, sada náhradních dílů, nářadí.

 

Radio extender

Část inspekčních letů probíhá v prostorech, kde jsou velmi nepříznivé podmínky pro šíření signálu mezi UAV a řídící stanicí pilota/operátora. Pro zlepšení podmínek je k dispozici radio extender, který se připojí k RC pilota a druhá strana s vysílačem/přijímačem se spouští/umísťuje do prostor, které je potřeba signálem pokrýt.

 

 

 

 

 

 

 

 

video ukázka reálného nasazení radio extenderu SPUSTIT

 

Rozsah využití ELIOS:

  • inspekce vnitřních (technologických) prostor s využitím dronu
  • Inspekce špatně přístupné infrastruktury (kolektory, vedení, atd.)
  • Inspekce mostů, stožárů, větrným atd. s využitím antikolizního dronu (všude tam kde se předpokládá možná kolize s kontrolovaným objektem)

 

Správa Informačních technologií města Plzně je autorizovaným prodejcem a inspekčním partnerem

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás

V případě Vašeho zájmu o předvedení, nákup dronu Flyability ELIOS nebo realizaci inspekčního letu, nás neváhejte kontaktovat. Rádi s Vámi probereme vše potřebné.

Odeslat dotaz